430 students


Połóg – mówi się o nim czwarty trymestr! I coś w tym chyba nawet jest. Umowne 6 czy 8 tygodni po urodzeniu dziecka to pod wieloma względami czas trudny i niezwykle wymagający. Zwłaszcza dla świeżo upieczonej mamy, która powinna zadbać także o siebie i swoje potrzeby. I do tego będę Cię, mamo, namawiała na ten kurs.

Stworzyłam go sama, będąc w połogu. Każdy tydzień z nowym materiałem nagrywałam w swoich własnych kolejnych połogowych tygodniach. Prowadzę cię więc dosłownie za rękę od pierwszych dni, pokazując na sobie wszystko, co powinnaś wiedzieć o zdrowym ruchu w tym czasie.

Oczywiście połóg to nie czas na maraton czy powrót na salę treningową. Tytułowy ruch jest delikatny i celowany w potrzeby mamy po porodzie. I to nie są ćwiczenia fitness. To coś dla dziewczyn, które świeżo urodziły (mam na myśli zarówno poród siłami natury, jak i cesarskim cięciem), a także dla tych, które być może są już po połogu, ale chciałby bezpiecznie wrócić do aktywności i postawić w swoim ciele solidne fundamenty. Program tego kursu ma przywrócić w Twoim ciele równowagę. Pomóc ciału zredukować napięcia i poprawić jego funkcjonowanie, a przede wszystkim przeciwdziałać pogłębianiu się negatywnych zmian i ustawieniu go na nowo.

Kurs trwa 6 tygodni i w każdym z tych tygodni czekają na Ciebie nowe specjalistyczne lekcje i zadania, których jest aż 24. Niektóre będziesz powtarzać. Myślisz sobie pewnie, że nie masz na to czasu i przestrzeni. A ja gwarantuję, że masz! Każda lekcja trwa około 15 minut i jest procesem naprawczym dla Twojego ciała.

Dziewczyny po ciąży często borykają się z takimi przypadłościami jak: nietrzymanie moczu, inne dysfunkcje dna miednicy, rozejście mięśnia prostego brzucha, przepuklina, odstający brzuch, ból pleców, szyi, głowy, liczne napięcia, ograniczoną ruchomość ciała i stres.

Ten kurs ma pomóc twojemu ciału i krok po kroku ożywić i zregenerować. Złożyć go na nowo i poczuć na nowo.

Być może miałaś cesarkę i zastanawiasz się czy te 6 tygodni wystarczą? Nie podejrzewam, że 2 czy 3 dni po porodzie pierwszą rzeczą, jaką zrobi świeżo upieczona mama będzie odpalenie tego kursu, ale nawet jeśli – w pierwszym tygodniu znajdziecie głównie informacje dotyczące waszej codziennej postawy, nawyków ruchowych, pionizacji czy oddechu. Nieważne, czy zaczniecie od razu, czy kilka tygodni po porodzie. Nie przywiązujcie się do tego aż tak. Ten specjalistyczny zestaw ćwiczeń po porodzie możesz realizować przez kilka tygodni albo nawet 3 miesiące.

NAD CZYM BĘDZIEMY TU PRACOWAĆ?

1) Nad codzienną postawą i ergonomią codziennych ruchów. Nauczysz się, jak robić to właściwie i najbardziej ekonomicznie dla ciała, nie przeciążając go;

2) Porozmawiamy o problemach z brzuchem po ciąży. Opowiem wam, dlaczego może “odstawać” i to nawet przez długi czas i jak temu zaradzić? Prócz części edukacyjnej będziemy między innymi pracować nad profilaktyką rozejścia mięśnia prostego brzucha;

3) Nauczymy się aktywować mięśnie dna miednicy, a potem wykorzystamy to w różnych prostych, funkcjonalnych ćwiczeniach;

4) Popracujemy nad czuciem głębokim ciała i nad przewodnictwem nerwowo-mięśniowym;

5) Będziemy dużo oddychać, budując jednocześnie nowe wzorce oddechowe, które (daję słowo) zrobią ogromną różnicę dla całego twojego ciała;

6) Nauczymy się aktywować mięsień poprzeczny brzucha, a potem integrować jego pracę z resztą twojego ciała oraz całym kompleksem core (wszystko to bez brzuszków czy planków rzecz jasna);

7) Zaczniemy redukować napięcia w ciele, praktykując delikatne mobilizacje i ćwiczenia rozluźniające;

8) Zbudujemy solidne podstawy pod aktywności i ćwiczenia po połogu;

9) Znacząco zmniejszymy ryzyko powstania czy pogłębienia wielu dysfunkcji poporodowych;

Dostęp do kursu masz przez 12 tygodni od momentu wykupienia kursu.

Ten kurs NIE ZASTĄPI wizyty u fizjoterapeuty, do której zresztą serdecznie cię zachęcam. Będzie jednak stanowił bardzo dobry fundament pod twoje przyszłe, ewentualne terapie (o ile będziesz takich potrzebować).

SPRAWDŹ MOJE ĆWICZENIA W POŁOGU, ZADBAJ O SIEBIE PO CIĄŻY I CIESZ SIĘ ZDROWYM CIAŁEM!

Nauczyciel

0.0
0 total
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
123.00 zł

Leave a Reply

Your email address will not be published.