419 students

Zapraszam Cię na pewną fantastyczną wycieczkę! Wycieczkę po zakamarkach duszy i ciała! Będziemy tu trochę zwiedzać, ale przede wszystkim robić trochę dobrego zamieszania. Twoje ciało i głowa podziękują. Taki jest przynajmniej plan!

Body Movement – program, który powstał z uważnego wsłuchiwania się w potrzeby ciała. Ćwiczenia połączone w sety, które dla mnie mają moc uzdrawiania. Body Movement to rozwinięcie mojego własnego pojęcia słowa rozciąganie.

Czasem trzeba postawić na bardziej kompleksowe działania. I choć zdaję sobie sprawę, że każdy z nas jest inny, mam wrażenie, że Body Movement jest czymś wartościowym dla Zośki Kowalskiej, która przez większość część życia siedzi za biurkiem, jak i dla Ali, która absolutnie jara się tematem rozciągania i szuka czegoś więcej. Chce nowych rozwiązań, świeżych pomysłów.

Body Movement – co to jest?

To połączenie ćwiczeń stretchingowych, mobilizujących (przywracających pełną ruchomość), stabilizujących w bardzo płynne flow. Nie znajdziecie tu jednak za wiele stretchingu statycznego – z cyklu: Zostań w pozycji przez 30 sekund. Bo Body Movement to przede wszystkim bardzo płynne ruchy wielopłaszczyznowe, ustawianie ciała w różnych pozycjach, zmieniających się wolno i płynnie. To czucie własnego ciała, podążanie za wskazówkami jakie nam daje. To nie praca w bólu. To praca dla ciała a nie przeciw niemu. To ćwiczenia z kierowaniem przekazu do siebie:
– Jest dobrze tak jak jest, a będzie jeszcze lepiej.
Zamiast:
– Jesteś beznadziejna, zrób coś ze sobą.

Body Movement to wreszcie praca z powięzią. Dlatego lubię nazywać ten trening 3D. Bo pracujemy trochę w “trójwymiarze” wykorzystując pracę na całych taśmach anatomicznych, strategie, które odżywią i zregenerują naszą powięź (dziś przez ekspertów nazywaną już głośno narządem). Czasem się skręcisz, czasem przeciągniesz, czasem ziewniesz, czasem będę kazała zmieniać ustawienie bioder i miednicy w trakcie wykonywania prostych ruchów uruchamiających nogi i ręce jednocześnie.
Lubię pracować kompleksowo. Dlatego trening zawiera także elementy wzmacniania i uruchamiania wszystkich części ciała odpowiedzialnych za dobre zdrowie naszego kręgosłupa. Znajdziesz tam trochę dziwne połączenia i ruchy, aby potem znaleźć się na chwilę w znajomej z jogi pozycji np. psa z głową w dół. Wszystko jednak ma się odbywać na twoich warunkach, na tyle na ile pozwala ci na to twoje ciało na obecnym etapie. Bez sztywnych zasad. Pracujemy także z oddechem i… uśmiechem.

Przed Tobą treningi, rozpisane w 8 tygodniowy plan. Nie chcę, aby był sztywny. Niech to będzie tylko propozycja. Ty będziesz czuła, który trening jest właściwy danego dnia, kiedy wsłuchasz się w to czego potrzebuje ciało.

Idea jest taka sama – pracujemy z całym ciałem uważnie! Pozbywamy się blokad w ciele.

Co cię tu czeka?

Treningi są zaplanowane według stopnia trudności. Po zakupie macie także propozycję planu treningowego na okres 8 tygodni. Ale to tylko propozycja. Jeśli będziecie czuli, że chcecie inaczej – słuchajcie siebie 🙂

Trening numer jeden to trochę wstęp. Takie wprowadzenie do tematu. Ale nie martw się – nie będziesz się tu nudzić, jeśli podejdziesz do tematu poważnie. Będziemy budować ramy i solidne fundamenty, z których będziemy później cały czas korzystać. Na początek pouczymy się o co tu właściwie chodzi. To idealny wręcz trening dla osób, które długo się nie rozciągały, które chcą wprowadzić ciało stopniowo w nowe zakresy.

Trening numer dwa zaczynamy od siedzenia na krześle. Serio! Kto z nas dziś nie siedzi przez znaczną większość dnia?! Dlatego ten trening zaczynamy od małego warsztatu, w którym nauczycie się jak można sobie pomóc, jak wykonać proste ćwiczenia, by siedzenie nie było tak bardzo szkodliwe? Ten warsztat jest naszą rozgrzewką. Potem już wstajemy J I znów podejmujemy kolejne stretchingowe wyzwania. Uczymy się dalej czym jest Body Movement.

Trening numer trzy – to coś kompletnie innego. Tu będą Ci potrzebne dwie gumy. Jedna mini band, druga dłuższa zwykła guma fitness (nie za mocna na start). Mam nadzieję, że znajdziesz tu całe morze inspiracji dotyczących znanych ćwiczeń rozciągających. Będziesz się uczyć aktywacji mięśniowych, połączenia ich z oddechem. Będziemy szukać rozwiązań na to jak „oszukać” układ nerwowy, by rozciągnąć się skuteczniej i znaleźć odwrócony odruch na rozciąganie. Woooohoo – poczujesz tu całe ciało! I górną część, którą będziemy otwierać i całą tylną taśmę na której się skupiamy.
Zależało mi, aby dać wam możliwie dużo inspiracji do poszukiwania nowych skuteczniejszych sposobów na rozciąganie
Masz problemy z kolanami lub jesteś bardzo słabo rozciągnięty? Nie przesadzaj z oporem. Wybierz gumą mini band o mniejszym stopniu oporu.
Podczas tego treningu pracujemy dużo z tylną taśmą oraz uwolnieniem górnej części ciała – obręczy barkowej.

Trening numer cztery – to kwintesencja całości. Łapiemy coraz większe flow. Staramy się rozluźnić i poczuć jak ciało daje nam przestrzeń. Kiedy się dobrze przyjrzysz – to będzie szansa na mały taniec.
To także idealny trening dla osób, które czują ciągłą sztywność w plecach. Będziemy kruszyć beton i będziemy robić to skutecznie! Ten trening jest najbardziej płynny i najbardziej zbliżony do formuły całej koncepcji Body Movement. Jednak potrzebny nam był łatwiejszy początek i zbudowanie fundamentu, byście na końcu mogli trochę bardziej popłynąć. Ruszy tu są znacznie bardziej miękkie, luźne. Uwalniamy się od napięć, pracujemy we wszystkich płaszczyznach ruchu, ale zawsze na waszych zasadach.

DOSTĘP DO KURSU MACIE NA 6 MIESIĘCY.
W trakcie biblioteka Body Movement będzie się z pewnością powiększać, bo już planuje kolejne nagrania.

POTRZEBNY SPRZĘT:

  1. Mata
  2. Dwa klocki do jogi (można zamienić na książki)
  3. Dwie gumy – jedna mini band, druga długa guma fitness.
  4. Krzesło.

Wszyscy po zakupie kursu zapraszani są do zamkniętej grupy na FB, gdzie dodatkowo robimy treningi LIVE, webinary, gdzie służę pomocą, radą i dodatkowymi materiałami.

To co? Zaczynamy wspólnie zmiany na lepsze? 🙂

 

Jak się zalogować? Gdzie znajdziesz materiały i treningi? Wszystkiego dowiesz się z tego filmu!

 

Nauczyciel

0.0
0 total
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
159.00 zł

Leave a Reply

Your email address will not be published.