Yoga Wheel Session – WIDEO

Yoga Wheel Session – WIDEO

Nowość na moim youtube! Trening z Yoga Wheel! Wiele osób zamawiało pisząc, że nie ma pojęcia co może z tym kołem zrobić. Tak więc oto moja propozycja. O kole pisałam Wam już w kontekście kursów instruktorskich Yoga WheelJestem nim zachwycona i mówię tu totalnie serio. Niektórym koło do jogi kojarzy się tylko w wygięciami, ja uważam, że drzemie w nim ogromny potencjał nie tylko jogowy, ale także fitnessowy.

Yoga Wheel to przyrząd służący do wykonywania ćwiczeń wzmacniająco-rozciągających. Pierwotnie został stworzony z myślą o osobach rozpoczynających swoją przygodę z jogą, tworząc wsparcie przy prawidłowym wykonywaniu pozycji i zapewniając utrzymanie równowagi. Jego zastosowanie jednak wykracza poza same asany jogowe. Sprawdzi się również podczas treningów siłowych w celu wzmocnienia mięśni oraz w ćwiczeniach rehabilitacyjnych. Yoga Wheel pomaga w odprężeniu pleców i otwarciu klatki piersiowej, a także przy stretchingu, nauce stania na głowie czy na rękach. Dodatkowo, ćwiczenia z tym przyrządem poprawiają zręczność oraz redukują napięcie mięśniowe, doskonale sprawdzają się podczas praktyki stretchingu powięziowego.

To tematy nieco bardziej skomplikowane i omawiam je już podczas szkoleń, ale mówiąc nieco prościej uważam, że jest to strzał w 10 dla osób, które dużo siedzą, narzekają na problemy związane z bólem kręgosłupa, czy brakiem rozciągnięcia. Tak naprawdę jest to bardzo wdzięczny sprzęt, bo próz rozciągania, można się na nim także rolować. Więc ma korzyści total pro-zdrowotne.

W kontekście jogi koło znajduje zastosowanie przy pojedynczych asanach lub w nowych odmianach jogi flow. Regularne stosowanie daje lepsze samopoczucie, sprawniejsze oddychanie, większą ruchliwość w odcinku piersiowym i lędźwiowym kręgosłupa. Doskonale uzupełnia praktykę każdej formy ruchu, bo można wykorzystać go w ćwiczeniach typu mobility oraz stability budując solidne fundamenty ciała.

Ponieważ pracuje z nim już jakiś czas i opracowałam naprawdę fajny program, marzy mi się rozpowszechnienie go szerzej. Mam cichą nadzieję, że uda się go także wprowadzić do klubów fitness jako trend, który cholernie dobrze rokuje 🙂

Niżej macie wideo, koniecznie dajcie znać jak wam się podoba! Pliiis!

Leave a Reply

Your email address will not be published.