Zacząć wszystko od nowa

Zacząć wszystko od nowa

Czy czuliście się kiedyś w życiu tak, jakbyście znaleźli się w miejscu, w którym nigdy nie przyszłoby wam do głowy się znaleźć? Czy czuliście się zagubieni i sami nie rozumieliście, kiedy właściwie coś poszło nie tak i dlaczego? Czy analizowaliście własne decyzje, nie mogąc czasem zrozumieć dlaczego je podjęliście? Ja tak.

Niektórzy mogą pomyśleć, że moje życie jest niemalże idealne. Mam pracę, która jest moją pasją i którą kocham, mam wspaniałego i wspierającego męża, który jest także moim najlepszym przyjacielem i cudownym tatą. Mam zdrową córeczkę i mieszkanie (co z tego, że na kredyt?) z psiakiem. Nie najgorzej mi się powodzi i ciągle spełniam się prywatnie i zawodowo.

Uwierzcie mi – nie zawsze tak było. Jako młoda dziewczyna popełniłam tak dużo błędów, które mnie bardzo wiele kosztowały, że gdyby ktoś mi wtedy powiedział: Nie martw się, Kasia, Twoje życie będzie zupełnie inaczej wyglądać, przenigdy bym w to nie uwierzyła. Nigdy nie mówiłam o tym publicznie, ale mój dom rodzinny w niczym nie przypominał oazy spokoju, miłości i wsparcia. Nie wdając się w szczegóły – było naprawdę źle. Jako nastolatka różnie sobie z tym radziłam. Przez wiele lat byłam zagubiona i szukałam w tym wszystkim siebie, wcale siebie nie lubiąc.

Obejrzałam ostatnio z Andrzejem serial AXN, Absentia. Naprawdę dobry! Nie będę Wam spoilerować, bo uważam, że naprawdę warto go zobaczyć. Nadrabiajcie pierwszy sezon, bo kolejny startuje już jutro! Tak jakoś przeżyłam tę historię, że sporo miałam po niej przemyśleń dotyczących życia, walki o marzenia, walki o rodzinę i o to, co jest w życiu ważne. Są tam kobiety – kobiety rozdarte w swoich wyborach. Kobiety, które muszą zaczynać wszystko od nowa. I tak sobie myślę, że naprawdę jest to możliwe. Że zawsze można zacząć od nowa. Że jeśli nas coś w życiu uwiera, to jest trochę jak z butem – warto go zdjąć, zanim zacznie boleć. Jeśli już boli – czasem jedynym rozwiązaniem jest zrobić ostre cięcie. Zastanowić się nad sobą, nad tym co będzie sprawiało nam radość, co da poczucie sensu. Zastanowić także nad tym, jakie nasze zachowania sprawiają, że czujemy się zgorzkniali, że postępujemy niewłaściwie, że być może krzywdzimy nie tylko siebie, ale i innych? Naprawdę wierzę, że każdemu należy się druga szansa. Że czasem trzeba wywalić jakieś drzwi z kopa, aby z niej skorzystać, a czasem cichutko je zamknąć i zwyczajnie otworzyć okno. Pozwolić, by nowe do nas przyszło i nas odmieniło.

Cieszę się, że nie zostałam tam, gdzie nie czułam się dobrze. Cieszę się, że szukałam swojej drogi, że się nie poddałam. Staram się nie wypominać sobie błędów, które nauczyły mnie o życiu i sobie samej najwięcej. Nieczęsto wracam myślami do tego etapu (mam wrażenie, że moja podświadomość skutecznie go sama wypiera), bo kiedy to robię czuję jak spływają na mnie negatywne emocje. Ale wszystko jest w życiu po coś. Czasem sami nie dajemy dojść do głosu sercu, a czasem słuchając serca totalnie gubimy racjonalne myślenie. Jak się w tym wszystkim odnaleźć?

Nie bać się poszukiwań. Ostatnio pisałam na Instagramie, że u mnie momentem przełomowym w życiu było odnalezienie pasji. To ona była moim motorem napędowym, ona pozwoliła mi czerpać radość z każdego dnia, pozwoliła zacząć lubić samą siebie, otworzyć znów serca na innych, poznać przyjaciół i wreszcie dać nową siłę po poniesionych porażkach. Dla innych, jak w serialu Absentia, to może być rodzina lub przeżyta trauma. Ale zawsze – zawsze mamy szansę, by zacząć od nowa. Inaczej, może lepiej.

Macie za sobą takie historie?

Prawdę powiedziawszy na koniec tego jakby nie patrzeć osobistego teksu mam dla Was prawdziwą niespodziankę! We współpracy z telewizją AXN, chciałam zaprosić Was nie tylko na drugi sezon serialu, ale także na mega konkurs! Do wygrania jest 8-dniowy obóz windsurfingowo-fitnessowy w Chorwacji razem z nami! Tak tak – to dzieje się naprawdę!

Co zrobić, by wygrać?

 1. Zadaniem Uczestnika jest zgłoszenie się do Konkursu poprzez zamieszczenie w komentarzu pod postem konkursowym zdjęcia lub nagrania video z dołączonym krótkim opisem na zadany w poście konkursowym temat „Pokaż nam swoją siłę i determinację”, na portalu Facebook na profilu:
  https://www.facebook.com/trenerkasiabigos/
 2. Zgłoszenie należy umieścić jako komentarz pod postem konkursowym.
 3. Każdy Uczestnik może dokonać jednego zgłoszenia.
 4. Spośród zgłoszeń konkursowych zamieszczonych w sposób i w czasie wskazanych powyżej, jury konkursu złożone z przedstawicieli Organizatora, Sponsora oraz mnie, wyłoni zgłoszenie, które najtrafniej odpowiada idei Konkursu, oraz ogłosi zwycięzcę.

Cały regulamin znajdziecie pod tym tekstem


A jak ktoś jeszcze jakimś cudem nie widział – na kanale youtube jest już nowy trening – także inspirowany silnymi kobietami z serialu Absentia, ale również waszymi „zamówieniami”. Jest konkret!
Koniecznie go wypróbujcie i dajcie znać jak wam się podobał – i serial i trening.

Absentia to historia agentki FBI, Emily Byrne, która podczas pościgu za seryjnym mordercą w Bostonie znika bez śladu, a policja uznaje ją za zmarłą. Sześć lat później zostaje odnaleziona w lesie. Nie pamięta, co się z nią działo przez poprzednie lata. Po powrocie do domu dowiaduje się, że jej mąż ponownie się ożenił, a ich syna wychowuje teraz inna kobieta. Bohaterka odkrywa także, że została wplątana w serię morderstw. W drugim sezonie serialu Emily, po odnalezieniu i zabiciu swojego oprawcy, stara się wrócić do równowagi po sześciu latach fizycznych i psychicznych tortur. Odbudowuje relacje z synem, jednak nie może zapomnieć o mrocznej stronie swojej przeszłości. Namawia bostońskiego policjanta, Tommy’ego Gibbsa, do rozpoczęcia tajnego dochodzenia w sprawie jej tajemniczej przeszłości. Kiedy śledztwo staje się śmiertelnie niebezpieczne ryzykuje wszystko, aby odkryć prawdę i chronić swoją rodzinę.

Regulamin konkursu „Jestem silna, bo walczę o siebie”

 1. Postanowienia ogólne.
 2. Organizatorem konkursu (dalej „Konkurs”) jest Task Force Consulting sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-781) przy ulicy Kolbego 2B, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy w dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem KRS 0000025671; o numerze NIP 5222493945, REGON 016029971, kapitał zakładowy 50.000,00 zł (dalej „Organizator”).
 3. Sponsorem nagród w Konkursie jest Columbia Pictures Corporation Limited, spółka utworzona i działająca zgodnie z prawem Anglii i Walii z siedzibą w Sony Pictures Europe House, 25 Golden Square, Londyn, W1F 9LU, Wielka Brytania, numer podatkowy GB354303185 (dalej „Sponsor”).
 4. Niniejszy regulamin (dalej „Regulamin”) określa warunki Konkursu, które uczestnik, o jakim mowa w punkcie II, akceptuje w chwili przystąpienia.
 5. Konkurs zostanie przeprowadzony w serwisie społecznościowym Facebook, prowadzonym pod adresem www.facebook.com, na profilu trenerki Kasi Bigos https://www.facebook.com/trenerkasiabigos/
 6. Konkurs nie jest sponsorowany, wspierany ani w żaden sposób powiązany z serwisem Facebook.
 7. Nadzór nad prawidłowością i przebiegiem Konkursu, tj. udzielaniem informacji na temat Konkursu oraz rozpatrywaniem reklamacji, sprawują pracownicy Organizatora.
 8. Konkurs nie narusza Ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, w tym nie narusza postanowień art. 29 tejże ustawy.
 9. Uczestnik konkursu.
 10. Uczestnikiem konkursu może być pełnoletnia osoba fizyczna, która zaakceptowała Regulamin (dalej „Uczestnik”).
 11. Uczestnik oświadcza, że:
 12. a) jest pełnoletnią osobą fizyczną, posiadającą pełną zdolność do czynności prawnych;
 13. b) zapoznał się z treścią niniejszego Regulaminu i w sposób dobrowolny przystępuje do Konkursu;
 14. c) wyraża zgodę i akceptuje warunki Regulaminu, w tym zapoznał się z zasadami odbioru nagrody i w pełni je akceptuje;
 15. d) zobowiązuje się do przestrzegania postanowień Regulaminu, w tym również regulaminu Facebook;
 16. e) wyraził zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów związanych z uczestnictwem w Konkursie;
 17. f) jest zarejestrowanym Użytkownikiem portalu społecznościowego Facebook.
 18. Uczestnikami konkursu nie mogą być pracownicy Organizatora, spółek powiązanych, pracownicy innych podmiotów związanych z Organizatorem, a także członkowie ich najbliższej rodziny.

III. Nagrody dla Uczestników.

 1. Nagrodą w Konkursie jest udział zwycięzcy w organizowanym m.in. przez Kasię Bigos Croatia Windsurfing & Fitness Camp, w okresie 22-29 czerwca 2019 roku, w bazie surfingowej w Opuzen/Chorwacja. Pobyt obejmuje:

– 7 noclegów;
– 3 posiłki dziennie; ( jesteś na diecie wegańskiej, wegetariańskiej? Nie ma problemu)
– wycieczki na miejscu( Przewodnik z uprawnieniami, wycieczka Sup)
– windsurfing ( małe grupy szkoleniowe)
– opiekę trenerską;
– ubezpieczenie NNW;
– wodę i przekąski.
Zwycięzca dojeżdża na miejsce pobytu na własny koszt.

 1. Wartość nagrody rzeczowej, czyli udziału w obozie, wynosi 2400 brutto. Uczestnikowi przyznana jest także nagroda pieniężna w kwocie 266,66 zł. Zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych podatek wynosi 10%, przy czym podatek od nagrody w imieniu zwycięzcy uiszcza organizator. Kwota podatku zostanie potrącona przez Organizatora z części pieniężnej nagrody.
 2. W przypadku, gdy z przyczyn niezależnych od Organizatora lub Sponsora, takich jak odwołanie pobytu przez jego organizatora, zwycięzcy Konkursu zostanie wypłacona nagroda pieniężna w wysokości i w terminie określonych w ust. 1 i 2.
 3. Miejsce, czas i zasady Konkursu.
 4. Konkurs jest nieodpłatny i odbywa się w ramach postu konkursowego na portalu społecznościowym Facebook na profilu https://www.facebook.com/trenerkasiabigos/.
 5. Konkurs będzie trwał od 2 do 10 kwietnia 2019r:
 6. 2 kwietnia 2019r – ogłoszenie Konkursu w poście na profilu Kasia Bigos-Trenerka,
 7. do 8 kwietnia 2019r do godziny 23:59 – publikowanie zgłoszeń konkursowych przez Uczestników,
 8. 10 kwietnia 2019r – ogłoszenie zwycięzcy.
 9. Zasady uczestnictwa w Konkursie.
 10. Zadaniem Uczestnika jest zgłoszenie się do Konkursu poprzez zamieszczenie w komentarzu pod postem konkursowym zdjęcia lub nagrania video z dołączonym krótkim opisem na zadany w poście konkursowym temat „Pokaż nam swoją siłę i determinację”, na portalu Facebook na profilu https://www.facebook.com/trenerkasiabigos/
 11. Zgłoszenie należy umieścić jako komentarz pod postem konkursowym.
 12. Każdy Uczestnik może dokonać jednego zgłoszenia.
 13. Spośród zgłoszeń konkursowych zamieszczonych w sposób i w czasie wskazanych powyżej, jury konkursu złożone z przedstawicieli Organizatora, Sponsora i Kasi Bigos jako posiadaczki profilu konkursowego, wyłoni zgłoszenie, które najtrafniej odpowiada idei Konkursu, oraz ogłosi zwycięzcę.
 14. Zgłoszenie konkursowe przez Uczestnika jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na zasady niniejszego Regulaminu i przekazaniem na rzecz Organizatora autorskich praw majątkowych (wyłącznej licencji, bez ograniczeń czasowych i terytorialnych) do zdjęcia lub nagrania video, jak również z wyrażeniem zgody na przetwarzanie i rozpowszechnianie dołączonego zdjęcia lub nagrania na wszelkich polach eksploatacji bez dodatkowego wynagrodzenia, określonych w art. 50 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, w tym w szczególności w zakresie:
 15. a) utrwalania i zwielokrotniania zdjęcia lub jego egzemplarzy;
 16. b) wytwarzanie określoną techniką egzemplarzy zdjęcia w tym techniką drukarską, reprograficzną, zapisu magnetycznego oraz techniką cyfrową;
 17. c) obrotu oryginałem albo egzemplarzami zdjęcia;
 18. d) wprowadzanie do obrotu, użyczenie lub najem zdjęcia lub jego egzemplarzy;
 19. e) rozpowszechniania zdjęcia w sposób inny niż określony w ust. V pkt 2., w tym publiczne wykonanie, wystawienie, wyświetlenie, odtworzenie oraz nadawanie i reemitowanie, a także publiczne udostępnianie zdjęcia w taki sposób, aby każdy mógł mieć do niego dostęp w miejscu i w czasie przez siebie miejscach.
 20. Warunkiem odebrania nagrody jest przesłanie przez zwycięzcę w ciągu 7 dni od powiadomienia o wygranej w wiadomości prywatnej na profilu https://www.facebook.com/trenerkasiabigos/, odpowiedzi na wiadomość z następującymi danymi:
 21. a) imię i nazwisko,
 22. b) adres korespondencyjny,
 23. c) numer telefonu,
 24. d) adres mailowy.
 25. Brak wysłania wiadomości, o której mowa w pkt. 6, przekroczenie dopuszczalnego czasu odpowiedzi lub wysłanie nieprawidłowych danych powoduje utratę przez uczestnika prawa do nagrody. W takim przypadku Organizator i Sponsor mogą podjąć decyzję o niewydaniu nagrody w Konkursie lub też o przyznaniu jej innemu Uczestnikowi na zasadach niniejszego Regulaminu.
 26. Zakres odpowiedzialności Organizatora.
 27. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za rzetelność i prawdziwość danych Uczestników Konkursu jako użytkowników portalu Facebook.
 28. Organizator oświadcza, że nie prowadzi kontroli, ani monitoringu treści umieszczanych przez Uczestników w zakresie rzetelności i prawdziwości, z zastrzeżeniem działań związanych z usunięciem naruszeń Regulaminu lub przepisów powszechnie obowiązujących.
 29. Organizator zastrzega sobie prawo do wykluczenia z udziału w konkursie Uczestników, których działania są sprzeczne z prawem lub Regulaminem oraz regulaminem Facebooka, w szczególności uczestników, którzy:
 30. a) zamieszczają treści niezgodne z obowiązującym prawem lub Regulaminem dostępnym na portalu Facebook (w szczególności zawierające treści obraźliwe, zarówno w warstwie tekstowej, jak i graficznej);
 31. b) podejmują działania z wykorzystaniem konta/profilu utworzonego niezgodnie z zasadami Facebooka;
 32. c) podejmują działania z wykorzystaniem niezgodnych z zasadami Facebooka kont/profili osób trzecich;
 33. d) ingerują w mechanizm działania Konkursu;
 34. e) tworzą fikcyjne konta/profile w serwisie Facebook w celu uniknięcia weryfikacji wieku;
 35. a) nie ukończyli 18 lat.

VII. Przetwarzanie danych osobowych.

 1. Administratorem danych osobowych udostępnianych przez Uczestników Konkursu jest Organizator.
 2. Podanie danych osobowych ma charakter dowolny, lecz niezbędny do przystąpienia przez Uczestnika do Konkursu. W zakresie uczestnictwa w konkursie wymagana jest rejestracja na portalu społecznościowym Facebook, przy czym w momencie usunięcia danych w portalu Uczestnik traci możliwość Uczestnictwa w Konkursie.
 3. Dane osobowe będą przetwarzane przez Organizatora i Sponsora wyłącznie na potrzeby przeprowadzenia Konkursu, w tym wydania i rozliczenia nagrody, w czasie do tego niezbędnym, na zasadach określonych w niniejszym Regulaminie. Osoba udostępniająca dane osobowe ma prawo wglądu do treści swoich danych osobowych, żądania ich poprawiania oraz wycofania zgody na przetwarzanie danych. Dane nie będą poddawane przetwarzaniu zautomatyzowanemu, w tym profilowaniu.

VIII. Reklamacje i zgłoszenia naruszeń.

 1. Wszelkie reklamacje dotyczące sposobu funkcjonowania Konkursu lub stwierdzonych naruszeń Regulaminu winny być zgłaszane Organizatorowi za pomocą poczty elektronicznej na adres: p.szmigielski@tfc.com.pl lub pisemnie na adres siedziby Organizatora.
 2. Reklamacja lub zgłoszenie o stwierdzonych naruszeniach powinny zawierać imię, nazwisko i dokładny adres uczestnika konkursu jak również opis reklamowanego zdarzenia.
 3. Reklamacje i zgłoszenia będą niezwłocznie rozpatrywane, nie później jednak niż w ciągu 7 dni od dnia ich otrzymania przez Organizatora.
 4. Użytkownik zostaje powiadomiony o decyzji Organizatora drogą elektroniczną na adres znajdujący się w profilu Użytkownika na Facebooku lub pisemnie na wskazany adres do korespondencji.
 5. Postanowienia końcowe
 6. Regulamin wchodzi w życie z dniem 2 kwietnia 2019r.
 7. W kwestiach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem stosuje się przepisy Kodeksu cywilnego.
 8. Niniejszy Regulamin Konkursu dostępny jest dla Uczestników na stronie internetowej https://www.facebook.com/trenerkasiabigos/

Leave a Reply

Your email address will not be published.