317 students

Kurs rozciągania do szpagatu!

Co znajdziecie w kursie?
To nie jest biblioteka ćwiczeń z rozciąganiem do szpagatu!
————————————————————
To starannie przemyślany 6godzinny kurs z pełnymi treningami, całym holistycznym warsztatem i moim know-how związanym z tym tematem zebrany przez ostatnie 10 lat pracy. Wraz z kursem dostępne będzie całe programowanie na 12 tygodni.
Jednak dostęp do kursu od momentu pierwszego logowania masz na 6 miesięcy.
Podczas kursu podpowiadam także jakie metody warto wdrożyć prócz samego rozciągania. Co może realnie pomoc osiągnąć cel i po jakie dodatkowe narzędzia sięgnąć.

Po zakupie kursu macie dostępny plan pracy na każdy tydzień. Nie jest to losowa rozpiska. Każdy z tych treningów ma trochę inne założenia i jest inaczej skonstruowany. Mi bardzo zależy na solidnym przygotowaniu fundamentów w ciele, a następnie kompleksową pracę.

To nie jest kurs w stylu „zrób szpagat w miesiąc”.
Nie wiem kiedy dokładnie zrobisz szpagat. Jednej osobie zajmuje to rok, innej kilka miesięcy, a jeszcze innej parę lat. Nie zniechęcaj się jednak. Każdy z nas jest inny. Ma inne ograniczenia, bądź wręcz przeciwnie predyspozycje. Nie bez znaczenia pozostaje także fakt – czy kiedykolwiek wcześniej zajmowałaś/eś się tego typu treningiem, czy rozciągałeś/aś się jako dziecko itd. Pamięć mięśniowa to potężna siła. Jeśli więc na przykład wszystko musisz wypracować od początku – daj sobie dłuższą chwilę. Szpagat to nie przysiad. A proces jaki musisz przejść, by przygotować cały układ mięśniowy, nerwowy i szkieletowy, do wykonywania pogłębionych zakresów trochę trwa. I to jest jak najbardziej OK.

Podczas programu namawiam Was do ćwiczeń „bez bólu”. Oczywiście pojęcie bólu jest sprawą bardzo subiektywną, ale nie chce abyście zaciskali zęby, aby za wszelką cenę się dociągnąć. Nie idźmy w tą stronę. No właśnie, dlaczego kiedy zaczynamy rozciągać daną grupę mięśniową, w pewnym momencie dochodzi do skurczu i uczucia nieprzyjemnego bólu? Czy wiecie, że to właśnie w ten sposób mózg poprzez cały układ nerwowy informuje cię, że to przestał być już bezpieczny dla ciebie zakres ruchu?
Dobrze jest zapamiętać, że cały proces związany z rozciąganiem, to nie tylko ćwiczenie – utrzymanie pozycji przez 20 sekund, odprężenie i pogłębienie. Że cały proces związany ze zwiększaniem zakresów ruchu w ciele jest o wiele bardziej złożony i wcale nie zaczyna się ani nie kończy na mięśniach i ścięgnach. I ja w tym kursie przemycam Wam różne narzędzia do pracy z wieloma receptorami, które lubią bardzo różne stymulacje.

Nie ma znacznie czy masz 15 czy 60 lat. Wiek nie jest przeszkodą, ale przebyte urazy czy kontuzje, brak kontroli mięśniowo-nerwowej może być dla ciebie pewnym ograniczeniem.
Jeśli jesteś po kontuzji – upewnij się, że Twój obecny stan zdrowia pozwala ci na rozpoczęcie kursu.

Po zakupie kursu dołączam Cię do zamkniętej grupy na FB. Tam jesteśmy ze sobą na stałych łączach. Publikuje dodatkowe materiały, odpowiadam na pytania, robię bezpłatne dodatkowe lekcje i webinary.

ZAPRASZAM DO WSPÓLNEGO ROZCIĄGANIA 🙂

Nauczyciel

User Avatar Katarzyna Bigos

0.00 average based on 0 ratings

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%
219.00 zł

Leave a Reply

Your email address will not be published.