Trening w ciąży i po ciąży [WIDEO]

Home / DZIECKO / Trening w ciąży i po ciąży [WIDEO]
Trening w ciąży i po ciąży [WIDEO]

Trening dla kobiet w ciąży i po ciąży, ale także fajna opcja dla osób początkujących, którzy chcą powoli zacząć i trochę się wzmocnić. Mam nowość na moim kanale YOUTUBE —> fitness w wielkim miescie (zapraszam do subsypcji. Ostatnio bardzo bolało mnie serdce, gdy 50% osób w ankiecie na insta zaznaczyło, że nie wiedziało, że w ogóle mam taki kanał)

Do brzegu!
Jakiś czas temu nagrałam kilka treningowych nowości. Ponieważ próśb o trening dla ciężarnych było mnóstwo, podobnie jak próśb o trening po ciąży (po skończonym połogu rzecz jasna!), nagrałam!
Zaznaczę jednak kilka ważnych informacji!

Dobierając aktywność w trakcie ciąży należy wziąć pod uwagę zmiany, które w tym czasie się pojawiają:

 • pogłębienie krzywizn kręgosłupa i zwiększenie przodopochylenia miednicy co zupełnie wpływa na czucie równowagi, środka ciężkości, zaburzenia błędnikowe a w konsekwencji wpływa na zwiększone zaburzenia orientacji czy ryzyko upadków;
 • dość często zmniejszone napięcie mięśni dna miednicy czy mięśni głębokich brzucha;
 • zwiększone wydzielanie w czasie ciąży hormonu zwanego relaksyną wpływa znacznie na rozluźnianie stawów i więzadeł co w konsekwencji może zaburzać stabilność;
 • mięśnie brzucha uczymy się świadomie angażować w ruchu – w rozumieniu mięśni głębokich, ponieważ ciąża sprzyja ich osłabieniu;CZY ZATEM KAŻDY TRENING BĘDZIE IDEALNY DLA KAŻDEGO? WIADOMO, ŻE NIE!
  Proponowany zestaw jest bezpieczny dla kobiet ciążarnych (chociaż na końcówce ciąży – mniej więcej ostatnie 6 tygodni zalecam zdecydowanie trening oddechu, relaksacji i przygotowania do porodu). Dałam tam trochę modyfikacji – dla osób, które nie są w ciąży jak i osób już po porodzie. Natomiast pamiętajcie, że to wciąż youtube. Nie dam rady dobrać tego indywidualnie. Jeśli więc podczas ciąży macie jakieś przeciwwskazania do trenowania – ja o nich nie wiem patrząc na was ze szklanego ekranu.
  Bierzcie na to poprawkę i dbajcie o swoje bezpieczeństwo.
  Dziewczyny po ciąży – przypominam! Po połogu obowiązkowo wizyta kontrolna u dobrej fizjoterapeutki uroginekologicznej!Dla przypomnienia – o powrotach do aktywności po ciąży więcej TU oraz TU.
  W zakładce dziecko także inne ważne artykuły.

  W proponowanym zestawie macie ćwiczenia na nogi. Tu dodam, że jeśli chodzi o ćwiczenia aktywujące i wzmacniające mięśnie nóg – w ciąży i po niej mamy właściwie cały wachlarz możliwości. Nie istnieją tu specjalne ograniczenia. Jedynie – modyfikacje ustawienia ciała, bioder, miednicy w zależności od wad postawy oraz tygodnia ciąży. Pamiętajcie także o mięśniach pośladkowych. Chcemy utrzymać je silne i aktywne z bardzo wielu powodów. Zmieniająca się postawa, a w związku z nimi przeciążenia kręgosłupa, rozciągający się brzuszek powinien mieć stabilny i mocny tył!
  W CIĄŻY I PRZEZ DŁUŻSZY CZAS PO CIĄŻY (niezależnie od rodzaju porodu) NIE ROBIMY BRZUSZKÓW.
  Ale ćwiczenia z hantelkami polecam!

  A teraz już serdecznie zapraszam:

   

Leave a Reply

Your email address will not be published.